top of page

PROJEKT KOMPLEKSOWY – ETAPY WSPÓŁPRACY

etap 0

ETAP 0 - SPOTKANIE

Zanim zaczniemy współpracę proponuję Państwu spotkanie, podczas którego poznamy się, porozmawiamy o projektowanym wnętrzu, poznam Państwa styl i oczekiwania dotyczące aranżacji. Omówimy wstępnie stylistykę, kolory, budżet i terminarz prac.  Spotkanie może być osobiste, ale możemy spotkać się również online / wymienić serię maili.
Przesyłam Państwu wzór umowy do przejrzenia oraz proszę o wypełnienie ankiety, którą prześlę Państwu drogą elektroniczną i poproszę o wypełnienie i odesłanie. Ankieta dotyczy głównie Państwa oczekiwań co do układu funkcjonalnego – np. jaka ilość osób będzie użytkownikiem wnętrza, jaka wielkość zmywarki czy wybór między wanną a prysznicem.

 

1_h3.effectsResult.png
1_ku1.png
1_sal3.effectsResult.png
ankieta_screen.jpg
etapy_kon1.jpg

Oprócz wypełnienia ankiety proszę również o przesłanie mi drogą mailową zdjęć z inspiracjami do projektu wnętrz. Mogą to być zdjęcia Pinteresta, Instagrama, Homebooka – to zależy od Państwa.

Następnie wykonujemy inwentaryzację wnętrza. Jeśli stan zaawansowania prac budowlanych nie pozwala na wykonanie pomiarów bądź współpraca będzie przebiegała online, projekt może być również wykonywany na bazie rysunków od dewelopera / projektu budowlanego / rysunków Inwestora.

ETAP 1 - KONCEPCJA

etap 1
KONCEPCJA3.JPG
KONCEPCJA4.JPG

Na podstawie wszystkich zebranym informacji i rozmowy z Państwem przygotowywane są układy funkcjonalne projektowanego wnętrza w 2-3 wariantach. Rysunki są przedstawione w formie rzutów z góry, na których widać układ ścianek, mebli i sprzętów. Rysunki są zwymiarowane. Dodatkowo, dla lepszego odwzorowania przestrzeni, tak aby mieli Państwo możliwość zobaczenia proporcji we wnętrzu przygotowywane są uproszczone widoki z modelu 3d. Widoki mają charakter uproszczonej makiety.

1_1.jpg
1_2.jpg
1_5.jpg

Koncepcje zostają do Państwa przesłane mailem, w którym proszę o uwagi lub pytania. Po wspólnych uzgodnieniach wybieramy to co najlepsze z każdej wersji i tworzymy wariant końcowy. 

ETAP 2 - WIZUALIZACJA

etap 2
1_1.effectsResult.png
1_3.effectsResult.png

Akceptacja układu funkcjonalnego pozwala na rozpoczęcie prac nad wizualizacją.

Na podstawie wszystkich zebranych informacji, przemyśleń i ustaleń przygotowywane są wizualizacje pokazujące projekt opracowywanego wnętrza. Ten etap projektu pozwala na wgląd w materiały, kolorystykę, stylistykę i oświetlenie wnętrza.

Efekt końcowy przekazywany jest Państwu do oceny i w razie potrzeby dopracowywany, i korygowany na podstawie wspólnych rozmów i Państwa przemyśleń.

1_12.effectsResult.png

ETAP 3 - PROJEKT TECHNICZNY

etap 3

Po ostatecznej akceptacji wizualizacji  przygotowywana jest dokumentacja techniczna dla wszystkich wykonawców:

RYS7.JPG
RYS5.JPG

Część I:

  • Projekt ewentualnych zmian w układzie ścian

  • Projekt  ewentualnych zmian w rozmieszczeniu punktów elektrycznych (oświetlenie, gniazda, włączniki)  na rzucie wnętrz

  • Projekt ewentualnych zmian w rozmieszczeniu punktów wodno - kanalizacyjnych (umywalki, toalety, wanny, zlew, zmywarka itd) na rzucie wnętrz

Część II

  • Projekty zabudów i sufitów kartonowo gipsowych, okładzin oraz elementów ściennych na rzucie wnętrza

  • Widoki ścian zawierające ewentualne okładziny ścienne, tapety, umiejscowienie wyposażenia

  • Projekty posadzek i szczegółowe rozrysy płytek w łazienkach / kuchni

  • Projekty mebli / szkleń na zamówienie wraz z podaniem proponowanych materiałów

  • Projekty barierek schodowych

RYS1.JPG
RYS3.JPG
RYS4.JPG
RYS2.JPG
RYS6.JPG

Część III: 

Zestawienia elementów wyposażenia wnętrz z namiarami na sklepy i podaniem ilości
(oświetlenie, meble gotowe, płytki, stolarka drzwiowa, ceramika, armatura, numery kolorów farb, okładziny ścienne, podłogi drewniane)

etap 4

ETAP 4 - NADZÓR AUTORSKI

Nadzór autorski to wizyty na budowie w czasie remontu, mające na celu sprawdzenie czy prace prowadzone są zgodnie z dokumentacją projektową.

bottom of page